Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

„Kto czyta książki – żyje podwójnie” Umberto Eco

  29 września 2017 r. uczniowie klas 1- 4 Szkoły Podstawowej w Tymbarku  mogli uczestniczyć   w niecodziennym spotkaniu z pisarzem – Waldemarem Cichoniem. Jest on autorem cyklu książek dla dzieci, które przedstawią niesfornego, a zarazem sympatycznego  kotka Cukierka.
   Wcześniej  w fantastyczny świat kocich opowieści wprowadziły panie uczące w klasach 1- 4 oraz młodzież z ZS KEN w Tymbarku, z panią Lucyną Woźniak. Licealistki, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom, zaprezentowały opowiadania Waldemara Cichonia z książki „ Gdzie jesteś Cukierku?
    W piątkowy poranek autor opowiadał o swojej twórczości, czytał fragment swojej książki wraz z  z maskotką symbolizującą bohatera  książek .Okazało się, że mały, pręgowany kotek , który wydawał się  się słodki i nieporadny,  potrafił poprzewracać życie domowników do góry nogami! Cenił sobie swobodę i przede wszystkim dobrą zabawę. Uczniowie zadawali pytania, np. jak powstają książki, czy lubi to, co robi, czy wszystkie historie są prawdziwe?
Na koniec „ Moliki książkowe” w przebraniu kotka  podziękowały pisarzowi  za miłe spotkanie.
Każdy uczeń mógł zakupić wybraną książkę i otrzymać dedykację oraz autograf autora. Spotkanie z Waldemarem Cichoniem było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i zachętą do sięgnięcia po jego książki.

   Spotkanie autorskie z pisarzem, realizowanie w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,  miało na celu  nauczenie najmłodszych czerpania przyjemności
z literackich podróży, upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, kształtowanie nawyku  częstego sięgania po książkę.

                                                                                Irena Zwierczyk, Anna Sadkiewicz