Teatr  Kamishibaj w bibliotece szkolnej

     Biblioteka Szkoły Podstawowej w Tymbarku podejmuje różne działania z myślą o swoich czytelnikach. Jedną z takich form zachęcających dzieci do czytania i stałego kontaktu z książką jest  teatr Kamishibaj -tradycyjna sztuka opowiadania historii za pomocą kartonowych  obrazków: kami- papier ,shibaj- teatr obrazkowy, teatr ilustracji. 

     W środowy poranek, 5 grudnia 2018 r. do biblioteki szkolnej zawitała pani Barbara Wysowska, nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki w Limanowej.  Uczniów klas pierwszych wprowadziła w świąteczny, mikołajowy nastrój. Przedstawiła dzieciom opowiadanie „ Trzy gwiazdki szczęścia” E. Stadtmuller .  Opowiadanie  to pełna ciepła, pouczająca historia o tym, że w życiu wcale nie liczy się to, ile się posiada, ale miłość i czas, które możemy podarować drugiemu człowiekowi.  Krzyś -główny bohater, zobaczył, jak, smutne dzieci stają się szczęśliwe. Im potrzebne były Gwiazdki Szczęścia, które rozdawał wraz z aniołem. 
Po wysłuchaniu opowieści uczniowie mogli zastanowić się komu i jaką gwiazdkę chcą ofiarować. Mogli ją również zaprezentować, używając magicznego pudełka. Pomysły dzieci były przeróżne: od łóżeczka  dla szkoły,choinki, prezentów, do ofiarowania innym dzieciom : radości, troski i miłości. 
    Ta nietypowa lekcja przygotowała wszystkich do przeżywania radosnych Świąt Bożego Narodzenia  i okazywania serca drugiemu człowiekowi. 
                                                                                              Irena Zwierczyk