Pasowanie na czytelnika

  22 lutego bieżącego roku uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość pasowania na czytelnika stała się już tradycją szkoły i została wpisana w kalendarz imprez  na stałe.
Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Aby zachować właściwy dystans między uczniami, spotkanie odbyło się na świetlicy szkolnej, a nie, jak to  zawsze bywało, w bibliotece.
Ta miła uroczystość zaczęła się od powitania zebranych gości i pogadanki na temat przeczytanych książek. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie na ręce Pani Dyrektor Beaty Pachowicz, musieli wykazać się znajomością bajek, baśni, mieli skojarzyć ilustracje, eksponaty i rozpoznać bajkowe postacie. Z zadaniami poradzili sobie doskonale, a w nagrodę otrzymali słodkie upominki.
Pierwszoklasiści przygotowali niespodziankę, zaprezentowali piosenkę i wiersz o książce i bibliotece.
Po zabawowej części uczniowie przyrzekli, że będą kochać, szanować książki , a bibliotekę traktować jako przyjazne miejsce. Na pamiątkę dzieci otrzymały książki z różnymi bajkami oraz zakładki do książek. Na koniec  zostały  zachęcone do wzięcia udziału w akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”.
 Uroczystość przebiegała w miłej, sympatycznej atmosferze. Dzieciom życzymy wiele radości płynacej z czytelniczej przygody.

                  Irena Zwierczyk