W bibliotece działał  Klubu Moli Książkowych, który skupiał uczniów lubiących bawić się  w teatr.

Znane przedstawienia : "O borsuku samotniku", "Królewna się nudzi" ,"Kraina Lodu", "Smerfy" , "Baśniowy kłopot".

W naszej szkole działa „Klub  Moli Książkowych”, które prowadzi pani mgr Irena Zwierczyk. Spotykamy się w poniedziałki o godzinie 800.

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy:

  • uwielbiają czytać książki,

  • chcą spędzić wolny czas wśród przyjaciół,

  • nauczyć się czegoś nowego,

  • zaprezentować swoje umiejętności.

To my – mole książkowe:

1. Urszula Czyrnek,
2. Gabriela Staniec,
3. Julia Chudy,
4. Ewelina Majda,
5. Gabriela Gajda,
6. Oliwia Piwowarczyk,
7. Weronika Moskal,
8. Emilia Górka,
9. Emilia Krzyściak,
10.Wiktoria Jędrzejczyk

Razem z panią Irenką przygotowujemy występy i prezentujemy swoje umiejętności szerszej publiczności. Tak było w tamtym roku szkolnym 2015/16. Wystawiliśmy przedstawienie pt. „Królewna się nudzi”, który odbił się szerokim echem w Tymbarku. Byliśmy w przedszkolach : „U Cioci Agatki”, samorządowym i integracyjnym. Zachęcaliśmy też  naszych pierwszaków  do czytania organizując uroczystość Pasowania na czytelnika. Oklaskom nie było końca zresztą nasze wystąpienia zawsze spotykają się z miłym przyjęciem. Nasza pani Irenka ma z nami urwanie głowy, ale i tak ma dla nas ciepłe słowo i motywuje nas do pracy.
W tym roku szkolnym,  10 grudnia  2016 r.  w Bibliotece Publicznej wystąpiliśmy z  przedstawieniem "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków". Obecnie pracujemy nad przedstawieniem "Kraina lodu".  Poradziliśmy sobie z tym wielkim wyzwaniem i pokazaliśmy przedstawienie uczniom klas 1 oraz dzieciom z Samorządowego Przedszkola w Tymbarku. Chyba się podobało! Były śpiewy i wspólna zabawa. Każdy chciał być Elsą i Anną. Rok szkolny zakończyliśmy inscenizacją na Dni twarte szkoły " O borsuku samotniku". Trzeba przyznać, że to był pracowity rok...
 
JEŻELI DOBRA KSIĄŻKA CIĘ KRĘCI,
BIBLIOTEKA CIĘ ZARAZ ZACHĘCI,
ZAPUKAJ DO DRZWI, NIE TRAĆ CZASU,
TAM CISZA I SPOKÓJ, NIE MA HAŁASU.
 
GDY TYLKO KSIĄŻKĘ DO RĘKI WEŹMIESZ,
ZARAZ SIĘ ZNAJDZIESZ TAK JAKBY WE ŚNIE,
I BĘDZIESZ ELSĄ W SWYM ZAMKU LODOWYM,
I NA PEWNO ZOSTANIESZ MOLEM KSIĄŻKOWYM!!

Gabriela Staniec kl. 5b.

 

SMERFY – NOWE WCIELENIE MOLI KSIĄŻKOWYCH

 Mole Książkowe nie próżnują!

       Po sukcesie „Krainy Lodu”, która odbiła się szerokim echem w gminie Tymbark przyszła kolej na nowe wyzwania. Tym razem młodzi aktorzy pod czujnym okiem p. Ireny Zwierczyk przygotowały spektakl „Smerfy”. 

          Kto nie zna tych małych niebieskich stworzonek, które żyją w zgodzie i harmonii w swojej wiosce, pracując, bawiąc się i wiecznie uciekając przed Gargamelem? Smerfy stworzył belgijski rysownik komiksowy Pierre Culliford, tworzącego pod pseudonimem Peyo.  Mole Książkowe zaprezentowały przedstawienie na uroczystości pasowania na czytelnika. KSIĄZKA – Weronika Moskal, była symbolem biblioteki. Warto przybliżyć głównych bohaterów „Smerfów”, każdy z nich wcielił się w rolę na 100%. 
 
PAPA SMERF – w tą rolę wcieliła się Julka Chudy. Papa Smerf ma 542 lata. (niektórzy powiadają, że wygląda na 530). Jako najstarszy, pełni w wiosce rolę przywódcy. Para się magią i często używa „Księgi Zaklęć”, w krytycznych sytuacjach zawsze mówi: „O Wielki Smerfie!”
WAŻNIAK – rolę Ważniaka zagrała Emilka Górka. Jako jedyny nosi okulary. Często się wymądrza i narzuca wszystkim swoje zdanie. Często cierpliwość smerfów dla Ważniaka się wyczerpuje, a wtedy dosłownie wylatuje on z wioski z charakterystycznym okrzykiem „yyyyy!”, lądując nieopodal na głowie: bez większej szkody dla niego, z wyjątkiem pogiętych okularów
SMERFETKA – zagrała ją Gabi Staniec. Jej hobby to hodowla kwiatów. Uwielbia podlewać je nucąc pod nosem. Nosi białą sukienkę i białe pantofle. Smerfetka została stworzona przy użyciu magii i alchemii złego czarodzieja – Gargamela. Bardzo lubiana przez wszystkie smerfy.
ŁASUCH – W te postać wcieliła się Oliwia Piwowarczyk ,która była również NARRATOREM. Łasuch to zawsze wesoły łakomczuch. Jest kucharzem. Często robi słodkie ciasta, które zazwyczaj sam zjada. Ten lokalny kucharz codziennie przygotowuje jedzenie dla wszystkich mieszkańców wioski. Jego największym przysmakiem są smerfojagody.
LALUŚ – odegrała tą postać Ewelina Majda. Zakochany w swojej osobie. Uważa się za najprzystojniejszego ze wszystkich smerfów. Nie rozstaje się z lusterkiem, gdyż uwielbia siebie oglądać. Bardzo dba o swój wygląd, lecz nie zawsze mu się to udaje. Do czapki ma przyczepiony różowy kwiat.
SASETKA – smerfika grała Gabi Gajda. Jedyna dziewczynka ze smerfików, do każdej sytuacji znajduje odpowiednie powiedzenie. Jest ubrana w różowe ogrodniczki i ma długie, rude warkocze. Do Papy Smerfa zwraca się per „Papcio”, co początkowo go denerwuje, w końcu jednak przystaje na taki przydomek. 
GARGAMEL – w rolę wcieliła się Ula Czernek. Zły czarodziej, mieszkający w zrujnowanym zamku na obrzeżach lasu. Główny czarny charakter. Zawsze chce złapać smerfy. Po porażkach zwykle wykrzykuje Jak ja nie cierpię smerfów! Innym często mówionym przez niego powiedzeniem jest Mamuśku! (gdy coś mu zagraża). 
KLAKIER – kota zagrał Krzysiu Smaga. Rudy kot Gargamela. Czasami mruczy ludzkim głosem. Bardzo niezdarny. Potrafi niekiedy zepsuć plany swojego pana.
HOGATA – wiedźmę zagrała Emilka Krzyściak. Zawsze chce być najpiękniejszą wiedźmą. Jest łysa, ale nosi rudą perukę z wielkimi lokami. Ma wielką brodawkę na nosie. Od początku serialu jest wrogiem smerfów.     

Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii "Biblioteka w Krainie Smerfów.  Zapraszamy

                                                                                                        Gabrysia Staniec