Mole Książkowe zawsze do pracy gotowe !!!


W naszej szkole działa „Klub  Moli Książkowych”, które prowadzi pani mgr Irena Zwierczyk. Spotykamy się w poniedziałki o godzinie 800.

Zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy:
· uwielbiają czytać książki,
· chcą spędzić wolny czas wśród przyjaciół,
· nauczyć się czegoś nowego,
· zaprezentować swoje umiejętności.

To my – mole książkowe:
1. Urszula Czyrnek,
2. Gabriela Staniec,
3. Julia Chudy,
4. Ewelina Majda,
5. Gabriela Gajda,
6. Oliwia Piwowarczyk,
7. Weronika Moskal,
8. Emilia Górka,
9. Emilia Krzyściak,
10.Wiktoria Jędrzejczyk

Razem z panią Irenką przygotowujemy występy i prezentujemy swoje umiejętności szerszej publiczności. Tak było w tamtym roku szkolnym 2015/16. Wystawiliśmy przedstawienie pt. „Królewna się nudzi”, który odbił się szerokim echem w Tymbarku. Byliśmy w przedszkolach : „U Cioci Agatki”, samorządowym i integracyjnym. Zachęcaliśmy też  naszych pierwszaków  do czytania organizując uroczystość Pasowania na czytelnika. Oklaskom nie było końca zresztą nasze wystąpienia zawsze spotykają się z miłym przyjęciem. Nasza pani Irenka ma z nami urwanie głowy, ale i tak ma dla nas ciepłe słowo i motywuje nas do pracy.
W tym roku szkolnym,  10 grudnia  2016 r.  w Bibliotece Publicznej wystąpiliśmy z  przedstawieniem "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków". Obecnie pracujemy nad przedstawieniem "Kraina lodu".  Poradziliśmy sobie z tym wielkim wyzwaniem i pokazaliśmy przedstawienie uczniom klas 1 oraz dzieciom z Samorządowego Przedszkola w Tymbarku. Chyba się podobało! Były śpiewy i wspólna zabawa. Każdy chciał być Elsą i Anną. Rok szkolny zakończyliśmy inscenizacją na Dni twarte szkoły " O borsuku samotniku". Trzeba przyznać, że to był pracowity rok...
 
JEŻELI DOBRA KSIĄŻKA CIĘ KRĘCI,
BIBLIOTEKA CIĘ ZARAZ ZACHĘCI,
ZAPUKAJ DO DRZWI, NIE TRAĆ CZASU,
TAM CISZA I SPOKÓJ, NIE MA HAŁASU.
 
GDY TYLKO KSIĄŻKĘ DO RĘKI WEŹMIESZ,
ZARAZ SIĘ ZNAJDZIESZ TAK JAKBY WE ŚNIE,
I BĘDZIESZ ELSĄ W SWYM ZAMKU LODOWYM,
I NA PEWNO ZOSTANIESZ MOLEM KSIĄŻKOWYM!!!
 
Gabriela Staniec kl. V „b”